Kitesurfing — co to jest i jak się go nauczyć?

Jeśli szukasz ciekawych opcji na aktywne wakacje nad morzem lub oceanem, może to być kitesurfing. Nauka kitesurfingu jest dość prosta, a co najważniejsze, możesz to zrobić w ciągu jednego urlopu. Z reguły proces uczenia się trwa od jednego do dwóch tygodni, po czym można już jeździć na własną rękę, kontynuować postępy i podróżować z latawcem w różnych ciepłych, wietrznych i pięknych zakątkach planety.

KITESURFING — CO TO JEST?

Kitesurfing (z angielskiego „kite” — latawiec,” surfing ” — jazda po falach) lub Kiteboarding — to sport wodny-jazda po powierzchni wody na desce (kitesurfingu) z latawcem ze względu na siłę wiatru, która powstaje w procesie sterowania latawcem. Ostatnio kitesurfing zyskuje coraz większą popularność: w wyniku jednego z ostatnich „spisów” liczba kitesurfingu na świecie przekroczyła 200 tysięcy ludzi w 2006 roku.

Z pewnością prawie wszyscy latali latawcami w dzieciństwie-nie ma w tym nic skomplikowanego. Nowoczesne latawce są Oczywiście ułożone nieco inaczej-kopuła jest większa, zamiast jednego zawiesia mają parzyste lub pięć zawiesi. Wszystkie latawce są wyposażone w specjalny bezpieczny system ubezpieczenia, którego uczą prawie pierwszej lekcji w szkole. Oprócz latawca potrzebujesz również kiteboardu, trapezu, do którego przymocowany jest latawiec i lycra, szortów lub kombinezonu, który w zależności od warunków pogodowych nie pozwoli Ci się spalić ani ochłodzić w wodzie.

Jednak na początku nie możesz się tym wszystkim martwić — w szkole latawca wypożyczalnia sprzętu i niezbędnych akcesoriów jest zawsze wliczona w cenę szkolenia.

Jedną z zalet kitesurfingu jest to, że w porównaniu do innych sportów wodnych — takich jak klasyczne surfowanie, windsurfing lub wakeboarding-zajęcia kitesurfingowe nie wymagają dobrego poziomu sprawności. W rzeczywistości latawiec jest kontrolowany tylko za pomocą rąk-mogą to zrobić zarówno dorośli, jak i dzieci. Jedynym obowiązkowym wymogiem jest to, że masa ciała powinna przekraczać 30-35 kg.dziecko uczy się kitesurfingu.jpg

Nawet dzieci mogą uczyć się kitesurfingu

Nauka kitesurfingu jest możliwa tylko w szkołach latawców, gdzie otrzymasz niezbędne instrukcje, a instruktor będzie nadzorował wszystkie Twoje działania. Dopóki nie nauczysz się kitesurfingu, lepiej nie kupować sprzętu – kosztuje dość drogo (średnio od 1200-1500 USD za używany zestaw i więcej), a podczas szkolenia zepsucie nowego sprzętu jest dość proste. Uczenie się na własną rękę jest niezwykle niebezpieczne i w żadnym wypadku nie można tego zrobić.

Wszystkie niezbędne produkty można znaleźć w naszym sklepie ” Easy Surf Shop”